В ход е поредна измама в социалните мрежи. Оферта привлича с претенциозното обещание

...
В ход е поредна измама в социалните мрежи. Оферта привлича с претенциозното обещание
Коментари Харесай

Измама в социалните мрежи с уж саморегулиращи се диоптрични очила

В ход е поредна  машинация  в обществените мрежи. Оферта притегля с  претенциозното заричане против 50 лева да получите диоптрични очила, които сами настройват фокуса съгласно съответните потребности на потребителя , без значение от това дали той е късоглед или далекоглед.

За това предизвестяват от онлайн платформата " Ние, потребителите ", които са били сигнализирани от пострадал клиент.

Човекът попаднал на рекламен пост в обществените мрежи и  решил да закупи един чифт от магическите очила за своята майка, като се надявал те да облекчат всекидневието и .

Преди да направи поръчката, се обадил на посочения  телефон за връзка , с цел да получи повече информация за продукта, неговото деяние и закупуването му. Отсреща общително му обяснили, че  очилата се контролират сами , но  могат да ги върнат, в случай че не правят работа  на потребителя и той не е удовлетворен.

Вече доста по-уверен той подхваща стъпката да поръча. Когато пратката идва, вътре фактически има очила, само че те просто  не работят по този начин, както е разказано в рекламата .

Ходенето по тъгите стартира, когато индивидът прави опит да се свърже с представител на компанията на посочените телефони и да върне очилата, както му е било дадено. Вече  никой не дава отговор или непрестанно се върти записано известие, че всички оператори са заети  и би трябвало да изчака. Изпратил и  имейл , само че и на него  не получил никакъв отговор . Тогава се свързал с " Ние, потребителите " за помощ и насоки.

За да избегнете сходни измами, от " Ние, потребителите " предоставят  няколко съвета , които да следвате  преди да поръчате  от сходни предложения:

1. Проверете Facebook страницата – по кое време е основана, какъв брой почитатели има и дали е верифицирана като истинска на дадена компания.

2. Вижте за формален уеб уебсайт на компанията: има ли подобен, на какъв адрес е, по какъв начин наподобява, каква информация съдържа

3. Потърсете мнения в интернет за търговеца и за самия артикул.

Експертите дават  насоки какво да предприемете, в случай че сте станали жертва на такава машинация .На първо място, съберете цялата налична информация: телефони, имейл, уеб уебсайт, връзки към е-страници, товарителница от куриера и т.н.След това подайте сигнал в ГДБОП и приложете доказателствата, с които разполагате.

 


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР